01.07.2016 12:35

Pravidla / propozice turnaje

Turnaj bude odehrán na dvou hřištích o rozměrech cca 40x20 m, jenž budou vytvořeny na ploše fotbalového hřiště.

Turnaj budou řídit kvalifikovaní krajští a divizní rozhodčí. Hrací čas bude 2 x 10 minut (finále 2 x 12 minut) s dvouminutovou poločasovou pauzou. Hrací systém je tradiční - 4+1 a střídá se hokejově. Hrát se bude bez akumulovaných faulů. Hrací míče budou velikosti  4 - futsalové.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Základní pravidla, která se mohou průběžně aktualizovat:
•    Hraje se na auty, které se rozehrávají z boční čáry nohou, přešlap je povolen, ale hráč se musí dotýkat alespoň částí nohy postranní čáry. Míč musí být v klidu a musí se rozehrávat buď z postranní čáry nebo do 20 cm od čáry směrem ze hřiště.
•    Roh se rozehrává klasicky, aut za brankou vyhazuje brankář rukou a SMÍ házet přes půl hřiště. Branky nesmí být dosaženo přímo z výkopu, rozuměno přímou střelou z poloviny hřiště bez předchozí rozehrávky.
•    Po obdržené brance rozehrává tým v půlícím kruhu.
•    Týmy musí nastupovat v jednotných dresech s čísly ! Kapitán musí být označen páskou. Po každém utkání kapitáni podepíšou zápis a odsouhlasí svým podpisem střelce branek.
•    Hraje se futsalovým míčem s nízkým odskokem o rozměru 4.
•    Hrací čas bude 2 x 10 minut (finále 2 x 12 minut).
•    V play-off se v případě nerozhodného výsledku budou kopat penalty. Nejdříve 3 na každé straně, poté již jedna proti jedné, ve které již může být stejný střelec.
•    Branku nelze dosáhnout kopem z autu, hodem rukou nebo z nepřímého kopu, pokud ovšem tento některý hráč netečuje.
•    Skluzy s míčem nebo bez něj jsou zakázány !!!
•    Při standartních situacích musí být bránící hráč 5 metrů od rozehrávajícího, v případě že tak neučiní, upozorňuje jej rozehrávající hráč vstyčením ruky. Tyto situace musí být rozehrávány do 4 vteřin.
•    Malá domů se nesmí chytit do rukou a po výhozu brankáře ji může bránící hráč náhrat až v případě po dotyku protihráče - nové pravidlo!!!
•    Mezi zápasy je plánována maximální pauza - 2 minuty, proto žádám o co nejzodpovědnější přístup, který se tohoto týká. V případě, že některý tým určený začátek utkání nestihne, následuje kontumace s výsledkem 0:5.
•    Každý tým má povinnost předat řádně vyplněnou soupisku svého týmu, a to nejpozději 30 minut před začátkem jeho základní skupiny !!!
•    Hráč, který obdrží ČK, ať už za faul či nesportovní chování má automaticky STOP pro příští utkání !!! Po obdržení ČK je hráč vyloučen, do utkání již nesmí nastoupit a jeho tým hraje 2 minuty oslabení. Když jeho tým během oslabení obdrží branku, oslabení se ruší. Minimální počet hráčů na hřišti je 2 + 1, pokud budou vyloučeni 2 z jednoho týmu, následuje kontumace 0:5.
•    Všechny týmy žádám o spolupráci a ochotu při týmovém focení pro fotodokumentaci turnaje.

SRAZ VŠECH TÝMŮ, KTERÉ JSOU NALOSOVÁNY DO RANNÍCH SKUPIN NEJPOZDĚJI V 8:00 HOD. !!! ŽÁDÁME O PŘEDÁNÍ SOUPISEK MINIMÁLNĚ 30 MINUT PŘED ZAČÁTKEM TURNAJE ZAPISOVATELŮM !!! TO SAMÉ PLATÍ PRO TÝMY ODPOLEDNÍCH SKUPIN, KTEŘÍ MUSÍ BÝT NA HŘIŠTI NEJPOZDĚJI HODINU PŘED ZAČÁTKEM JEJICH SKUPIN !!!